جشنواره شانزدهم

تجلیل از دو پیشکسوت مسجد جوادالائمه

۰

همزمان با آیین پایانی جشنواره شانزدهم شهید حبیب غنی‌پور

تجلیل از دو پیشکسوت مسجد جوادالائمه (علیه‌السلام)

دبیرخانه جشنواره شانزدهم شهید حبیب غنی‌پور اعلام کرد: همزمان با آیین پایانی جشنواره شهید حبیب غنی‌پور در شب دوشنبه (۹ اسفند ۹۵)، از هادی علی‌اکبری، بنیانگذار کتابخانه مسجد جوادالائمه(علیه‌السلام) و حاج حسین معینی، از پیشکسوتان و اعضای هیئت امنای مسجد جوادالائمه(علیه‌السلام) تجلیل خواهد شد.

گفتنی است، مسجد جوادالائمه (علیه‌السلام) واقع در جنوب‌غربی تهران، به دلیل توجه به حوزه فرهنگ و هنر و تربیت هنرمندان مسلمان و انقلابی در گونه‌های متنوع هنری و ادبی، همچون سینما، تئاتر، ادبیات داستانی، روزنامه‌نگاری، گرافیک و…، نقش و جایگاه ممتازی در رخدادهای فرهنگی و هنری ایران در چند دهه اخیر داشته است.

زنده‌یاد امیرحسین فردی و زنده‌یاد فرج‌اله سلحشور، دو تن از هنرمندان فقید این مسجد هستند و از چهره‌های مؤثر در حوزه سینما، می‌توان به حسین یاری (بازیگر)، اصغر نقی‌زاده (بازیگر)، محمد تخت‌کشیان (تهیه‌کننده)، سیدضیاء هاشمی (تهیه‌کننده)، حبیب والی‌نژاد (کارگردان)، مهرداد غفارزاده (نویسنده و کارگردان)، بهزاد بهزادپور (نویسنده، بازیگر و کارگردان) و… اشاره کرد. این افراد، نخستین تجربه‌های هنری و فرهنگی خود را در شبستان این مسجد به منصه ظهور رسانده‌اند.

خاستگاه «شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه» (علیه‌السلام) که توسط زنده‌یاد امیرحسین فردی شکل گرفته است و هر ساله، بانی برگزاری جشنواره کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور می‌باشد، این مسجد است.

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *